Informacje związane z podjęciem pracy i zakwaterowaniem w Holandii

Dokumenty wymagane do podjęcia pracy:

Jeżeli chcecie podjąć u nas pracę wymagane jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego lub paszportu. Wyjeżdżając do Holandii jesteście zobligowani również do posiadania konta walutowego w Euro i dysponowania ważną kartą płatniczą (musicie być właścicielem lub współwłaścicielem konta bankowego)
Jeśli pracowaliście już w Holandii, wymagany jest też nr BSN (Sofinumer).

Pierwsze kroki po przyjeździe do Holandii

Drodzy Pracownicy technologia nie stoi w miejscu i aby  rozpocząć pracę w Sep Peeters musicie zainstalować za pomocą kodów QR lub linka aplikację P4F w swoim telefonie lub smartphone. Hasło i login do Aplikacji zostanie przesłany na emaila przez biuro Sep Peeters Oirlo po waszym przyjeździe na miejsce do Holandii.

Dzięki tej aplikacji, która specjalnie została stworzona z myślą o naszych pracownikach jesteśmy w stanie stworzyć więcej możliwości mających na celu ułatwienie współpracy z wami.

W aplikacji zapisuje się godziny pracy, sprawdza plan pracy z wyszczególnieniem przepracowanych godzin, przysługujących dodatków, opłat, potrąceń oraz wielu innych dokumentów.

W holenderskim biurze do dyspozycji są również polskojęzyczni pracownicy. Służą oni radą i pomocą podczas całego okresu zatrudnienia.

Jedną z rzeczy jaką zrobisz również po przybyciu do Holandii jest podpisanie wszystkich dokumentów z Sep Peeters Oirlo B.V. przez aplikację P4F.

BSN- holenderski numeru identyfikacji podatkowej

Podejmujecie pracę w Holandii po raz pierwszy, wtedy bardzo ważnym krokiem jest uzyskanie numeru BSN/ Sofinumer, (holenderski numeru identyfikacji podatkowej). O uzyskanie w/w numeru zadba już biuro w Holandii i koordynatorzy.

Ubezpieczenie na czas pobytu i pracy w Holandii

W trosce o bezpieczeństwo przypominamy o konieczności płacenia ubezpieczenia zdrowotnego, które zapewni niezbędną pomoc lekarską w trakcie pobytu i pracy w Holandii. Składka potrącana jest bezpośrednio z wynagrodzenia.

Zakwaterowanie na czas pracy w Holandii

Wyjeżdżając do pracy w Holandii zapewniamy na czas pracy zakwaterowanie w mieszkaniach, domach, blokach oraz zabudowach szeregowych. Staramy się je tak dopasować, by miejsce zakwaterowania było zlokalizowane jak najbliżej miejsca pracy.

Wszystkie mieszkania są o podobnym standardzie, certyfikowane i regularnie kontrolowane.              

W mieszkaniach znajduje się kuchnia, łazienka, pokój 2 osobowy i wspólny pokój dzienny.

W pokoju znajduje się podstawowe wyposażenie (łóżko z materacem, szafa, stół oraz krzesło) więc prosimy o zabranie bielizny pościelowej (kołdrę lub śpiwór, poduszkę, prześcieradło) oraz akcesoria kuchenne (garnek, kubek, patelnie oraz sztućce).

Dojazd do pracy na terenie Holandii

Zapewniamy bezpieczny dojazd do pracy na terenie Holandii.

W zależności od odległości pomiędzy miejscem pracy, a zakwaterowaniem będzie to bus 8 osobowy, samochód osobowy lub rower.

Dojeżdżając z mieszkania do miejsca pracy i z pracy samochodem służbowym jako pasażer ponosicie opłatę za dojazd, którą potrącą z wynagrodzenia.

Dojeżdżając do pracy i z pracy roweru lub samochodem służbowym jako kierowca nie ponosicie opłat z tym związanych.

Wynagrodzenie za pracę w Holandii

Nie ma możliwości pobierania zaliczek.
Na podstawie rozliczenia (Salarisspecificatie) otrzymacie tygodniowe wynagrodzenie na wskazany uprzednio rachunek bankowy.

Pierwsza wypłata przelewana jest w piątek w drugim tygodniu pracy, kolejne regularnie co tydzień.

Zestawienie roczne (jaaropgaaf)

Jeżeli pracowaliście w danym roku w Sep Peeters, wówczas otrzymacie zestawienie roczne, tzw. Jaaropgaaf, (rozliczenie podatkowe) na podstawie którego rozliczacie się z holenderskiego podatku.                     

Rozliczenie podatkowe otrzymuje się w okresie od połowy stycznia do połowy lutego na wskazany adres email i do wglądu w aplikacji P4F.
Dokument przesyłany jest jednorazowo bez możliwości uzyskania duplikatu.

© 2019 - SEP Peeters Uitzendbureau
Created by